Terug van weggeweest

18-06-2019

Nieuwkomer: Frank Mol verruilt De Zuidvogels voor VVW en gaat eindelijk ’op het dorp’ spelen

Na vier seizoenen keert Frank Mol terug op de West-Friese voetbalvelden. De keeper verruilt De Zuidvogels uit Huizen voor VVW, de club uit zijn woonplaats Wervershoof. ,,De laatste jaren moest ik ruim 160 kilometer rijden voor een training, straks is het tweehonderd meter lopen.’’

De reistijd is niet de enige reden voor Mol om terug te keren bij de club waar hij ooit begon met voetballen. ,,Ik ben een geboren en getogen Wervershover. Het is altijd een wens geweest om ooit ’op het dorp’ te voetballen. Van mij, maar ook van mijn ouders. Ik word volgende week 32 dus dit was een mooi moment’’, legt hij uit.

Tot de senioren schopte de keeper het nooit bij VVW, de club waar hij tegenwoordig vanuit zijn huis dus bijna op het veld kan kijken. ,,Ik ben in de D’tjes weggegaan om bij Hollandia te gaan voetballen. Daarna volgde een uitstapje naar AZ, maar door een blessure duurde dat maar kort’’, gaat Mol verder.

Hoofdklasse
Hij bleef daarna op hoog niveau voetballen. Met De Zouaven en Hollandia acteerde Mol in de hoofdklasse. Vier jaar geleden volgde een overstap naar De Zuidvogels. ,,Daar zat Juan Fernando Coto, eerder trainer van De Zouaven, en hij wilde mij er graag bij hebben. Het was een mooie tijd, met de promotie naar en het seizoen in de hoofdklasse zaterdag als hoogtepunt. Maar het is een keer mooi geweest ook.’’

De lange reistijd, de droom om ooit nog in eigen dorp te voetballen én zijn thuissituatie - Mol heeft twee kleine kinderen én moet vanwege zijn baan bij de politie vaak werken in de avonduren en weekenden - maakten samen dat dit moment nu was aangebroken. Het deed snel de ronde in Wervershoof. ,,Het is een dorp hè’’, lacht de goalie. ,,Dus toen ik eens liet vallen dat ik ermee zou stoppen in Huizen stond er al snel iemand van de club voor de deur.’’

Overredingskracht
VVW had weinig overredingskracht nodig om Mol naar De Westrand te trekken. ,,Er was voor mij maar één optie’’, legt hij uit. ,,Wel wilde ik eerst met trainer Niels Bakker praten want vanwege mijn werk moet ik misschien wel eens een training missen en heel misschien een wedstrijd, alhoewel dat wel zal meevallen.’’

Hoewel Mol een flinke stap terug doet in niveau kijkt hij uit naar het nieuwe seizoen. ,,Wat het voetbal betreft weet ik niet wat ik kan verwachten want ik heb nog nooit in de derde klasse gespeeld. Maar met mijn ervaring hoop ik van waarde te zijn voor de ploeg om er het maximale uit te halen.’’

Alle nieuwsberichten

Nieuws