Voor oud V.V.W.'er Bert Steltenpool loodzware eerste dagen profbestaan!

23-07-2014

VOLENDAM - ,,Als hij het hier net zo goed gaat doen als z’n vader dan komt het wel goed’’, zegt een man in het voorbijgaan terwijl Bert Steltenpool zijn verhaal doet over zijn eerste dagen als profvoetballer. De supporter van FC Volendam doelt op Eric Steltenpool, die van 1987 tot 1992 uitkomt voor de club uit het vissersdorp. De eerste stappen in zijn vaders voetsporen vallen de net 20 jaar geworden spits zwaar.

'Moest een training overslaan van de trainer. Was mezelf aan het overbelasten'
,,Loodzwaar. Vooral de eerste week was slopend. Op maandag én dinsdag trainden we twee keer. Woensdag kon ik geen stap verzetten van de spierpijn’’, vertelt de speler die deze zomer de stap maakt van derdeklasser VVW in Wervershoof naar de eerstedivisionist. ,,Daar trainde ik twee keer per week, nu twee keer per dag.’’

Het verschil in inspanning vergt zijn tol. Zelfs bij een fysiek impossante speler als Steltenpool. Tijdens het trainingskamp met de oranjehemden moet hij van trainer Hans de Koning zelfs verplicht een sessie overslaan. ,,Ik was mezelf aan het overbelasten’’, zegt de aanvaller. ,,Het schijnt een aantal maanden te duren voordat je spieren gewend zijn aan dergelijke inspanning.’’

Stageperiode

Ondanks de fysieke ongemakken geniet de Wervershover volop van het leventje waarvan hij nooit durfde te dromen. ,,Ik heb altijd bij VVW gespeeld. In de B’tjes ben ik één keer op proef geweest bij FC Volendam. Toen mocht ik niet komen. Daarna heb ik er nooit meer aan gedacht dat ik, net zoals mijn vader, misschien wel prof zou kunnen worden. Het jaar na die stageperiode raakte ik zwaar geblesseerd. Afgelopen seizoen in het eerste van VVW was eigenlijk pas het eerste volledige seizoen dat ik weer voetbalde.’’

Het is voldoende om de interesse van FC Volendam opnieuw te wekken. ,,Ze belden of ik een poosje mee wilde komen trainen. Met Jong Volendam heb ik toen een wedstrijd gespeeld tegen Almere City FC. Maakte ik direct een goaltje. Toen mocht ik nog een oefenduel meedoen, tegen JOS Watergraafsmeer’’, vervolgt Steltenpool. Tegen de Amsterdammers maakt hij in meer dan één opzicht een verpletterende indruk. ,,Daarin scoorde ik twee keer, maar ging ik ook knock-out per brancard het veld af. Bij die tweede treffer – een kopgoal – kwam de keeper uit en ben ik achterover geknald met m’n hoofd tegen de grond. Maar ik mocht nu wel komen!’’

Hij zet zijn krabbel onder een amateurcontract. Omdat een maandelijkse cheque uitblijft is het nog niet helemaal leven als een prof wat Steltenpool doet. ,,Ik heb een jaar de tijd om mezelf te bewijzen. Ik ga spelen in Jong FC Volendam. Eerst moet ik op kracht komen en daarna hoop ik mezelf te laten zien door mijn doelpunten mee te pakken. Dit leven bevalt mij heel goed, zou hier volgend jaar graag nog steeds spelen.’’

Studie en werk

Tot het zo ver is combineert de West-Fries het voetballen met zijn studie commerciële economie. Wel heeft hij hier een aanpassing in gedaan. ,,Ik studeerde aan de Hogeschool van Amsterdam, maar ben overgestapt naar de Johan Cruyff University. Mocht dit niets worden dan moet ik wel wat achter de hand hebben natuurlijk.’’

Alle nieuwsberichten

Nieuws